GÜNDEM HABERLERİ

Sitene EkleHaberler
91 gösterim
91,00 viral puan

Son dakika: Manisa'da çok sayıda asker hastanelik oldu!

MilliyetGündem
Son dakika: Manisa'da çok sayıda asker hastanelik oldu!Manisa 1'inci Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı Albay Arif Seyhun Kışlası'nda 500 asker bulantı, istifra etme, ateşlenme gibi rahatsızlıklardan dolayı rahatsızlanarak hastanelere ve komutanlık revirine kaldırıldı. Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Manisa'daki zehirlenme vakasında yemek firmasının sözleşmesinin feshedildiğini açıkladı. Bakan Işık, 72 askerin hastanelere olduğunu, durumu kritik askerlerin olmadığını söyledi. Bakan Işık ayrıca şu anda müşahade altında tutulan askerlerin hayati tehlikesinin olmadığını sözlerine ekledi.Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer, 1. Piyade Er Eğitim Komutanlığı Albay Arif Seyhun Kışlasındaki gıda zehirlenmesi şüphesine ilişkin, "Akşam yemeğinden sonra kusma ve bulantı şikayetiyle yaklaşık 300 Mehmetçik hastanelerde, 200 asker de komutanlık bünyesindeki revirde müşahede altına alındı." dedi.

Güvençer, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kışladaki zehirlenme şüphesine ilişkin net bilgi vermek için erken olduğunu söyledi.

Hastanelere yeni müracaat ve sevklerin azaldığını belirten Güvençer, "Akşam yemeğinden sonra kusma ve bulantı şikayetiyle yaklaşık 300 Mehmetçik hastanelerde, 200 asker de komutanlık bünyesindeki revirde müşahede altına alındı. Hastalığın sebebi ve teşhisi konusunda şu anda resmi açıklama yapabilecek durumda değiliz, laboratuvar sonuçlarını bekliyoruz." diye konuştu.

20 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Olayın ardırdan tedarikçi yemek firması yöneticileri ve mutfak personeli toplam 20 kisi ifadeleri alinmak gözaltına alındı. Soruşturmanın devam ettiği bildirildi.

2 AY İÇERİSİNDE 4'ÜNCÜ ZEHİRLENME OLAYI

Öte yandan 23 Mayıs tarihinde Manisa 1'inci Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı'nda bin 49 asker gıda zehirlenmesi nedeniyle hastaneye kaldırılmış, er Hüsnü Özel yaşamını yitirmişti. Zehirlenme vakasından 4 gün sonra, 27 Mayıs tarihinde Kırkağaç Jandarma Komando Er Eğitim Alayında zehirlenme olayı yaşanmış, 70 asker hastaneye kaldırılmıştı.

En son dün Manisa 1'inci Piyade Er Eğitim Tugay Komutanlığı General Seyfettin Çalbatur Kışlası'nda 69 asker hastanede tedaviye alınmış, tamamı ertesi gün taburcu edilmişti. Tugay
Medyahaber 18.06.2017 saat 04:04
 1. 1.

 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 1 gösterim

 • Toplam Viral: 5 gösterim
 • Toplam Seed: 1 gösterim
 • Toplam Direkt: 85 gösterim
 • Viral Puan: 91,00
şu an popüler
 • GÜNDEM HABERLERİ

  Reklamı Atla
 • GÜNDEM HABERLERİ

  Reklamı Atla