GÜNDEM HABERLERİ

Sitene EkleHaberler
73 gösterim
73,00 viral puan

Londra'da bir araç camiden çıkan kalabalığa daldı: Yaralılar var 1

İngiltere'nin başkenti Londra'nın kuzeyindeki Finsbury Park Camisi yakınında bir şoför, aracını kaldırımdaki yayaların üzerine sürdü.İngiltere'nin başkenti Londra'nın kuzeyindeki Finsbury Park Camisi yakınında bir şoför, aracını kaldırımdaki yayaların üzerine sürdü. Londra polisinden yapılan açıklamada, polis ekipleri ve acil servis görevlilerinin cami yakınında gerçekleşen olayla ilgilendiği kaydedildi.Açıklamada, yerel saatle 00.20'de (TSİ 02.20) bir aracın kaldırımdaki yayalara çarptığı yönünde polise ihbar geldiği bildirildi. Bir kişinin gözaltına alındığını belirten polis olayda birkaç yaralı olduğunu aktardı. Polis olayın detaylarına ilişkin bilgi vermezken, sosyal medya platformlarından yapılan paylaşımlarda ise beyaz bir erkeğin aracını yayaların üzerine kasıtlı olarak sürdüğü belirtiliyor.

Görgü tanıkları, sürücünün teravih çıkışını hedef aldığını öne sürerken, polis bu iddiayı ya da olayın terör bağlantılı olup olmadığını henüz doğrulamıyor.

Londra Büyükşehir Belediye Başkanı, gece yarısından hemen sonra yaşanan olayda polisin hemen olay yerine gittiğini açıkladı. Seven Sisters Road'da gerçekleşen olayda bir kişinin tutuklandığını açıklayan Başkan, soruşturmanın devam ettiğini, teyit edilen bilgiler geldikçe açıklanacağını ifade etti.

BBC'ye konuşan bir görgü tanığı, saldırganın aracıyla camiden çıkan kalabalığın üzerine sürdüğünü iddia etti.

Londra Ambulans Hizmetleri Sözcüsü, ambulansların olay yerine yönlendirildiğini belirtti ancak sayı ile ilgili bilgi vermedi.

Silahlı polisler olay yerinde

Guardian gazetesi olayın kaza mı yoksa kasıtlı bir çarpma mı olduğuna dair incelemenin sürdüğünü belirtti. Görgü tanıkları, teravih namazı nedeniyle olay sırasında bölgenin kalabalık olduğunu belirtiyor. Olay yerine silahlı polisler gönderildi.

Londra'da bu ay başında ve Mart ayında benzer olaylar yaşanmıştı.

Kullandıkları minibüsle 3 Haziran gecesi Londra Köprüsü üzerinde yayaları ezen, daha sonra da yakındaki Borough Pazarı'nda araçtan inerek çevredekileri bıçaklayan 3 kişi, polis tarafından vurularak öldürülmüştü. Olayda, saldırganların yanı sıra 8 kişi hayatını kaybetmişti.

Mart ayında da "Adrian Russell Ajao" isimli saldırgan, kiralık aracını, Westminster Köprüsü'nde saatte 120 kilometre hızla insanların üzerine sürmüş, araç İngiltere Parlamentosunun demir parmaklıklarına çarparak durmuştu. Aracından çıkarak parlamentonun girişindeki bir polisi bıçaklayan saldırgan, olay yerinde vurularak öldürülmüştü. Bu saldırıda da 6 kişi hayatını kaybetmişti
Medyahaber 19.06.2017 saat 04:37
 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 2 gösterim

 • Toplam Viral: 3 gösterim
 • Toplam Seed: 1 gösterim
 • Toplam Direkt: 69 gösterim
 • Viral Puan: 73,00
şu an popüler
 • GÜNDEM HABERLERİ

  Reklamı Atla
 • GÜNDEM HABERLERİ

  Reklamı Atla